Na ekofarmě BREZE se specializujeme výhradně na chov skotu plemene Aberdeen Angus ve zbarvení red a blac, které patří mezi nejvíce zastoupená plemena v České republice.


FARMA BREZE a.s.

Svým zvířatům se snažíme dávat opravdu jen to nejlepší. Skot tráví většinu roku volně na pastvě, v zimě pak v moderním zimovišti s dostatkem sena a senáže z našich pastvin. Teleta jsou ponechána u matky delší dobu.

Zvířatům nepodáváme žádné růstové hormony, stimulanty ani antibiotika a i reprodukce v rámci stáda probíhá naprosto přirozenou cestou připuštěním licencovaných plemenných býků Aberdeen Angus. Z nových telat se těšíme vždy na začátku nového roku, konkrétně v intervalu od února do května, kdy stádo pobývá ještě v bezpečí a pohodlí našich stájí.

Odměnou a také důkazem, že jdeme správnou a šetrnou cestou, je nám nejen rozrůstající se zdravé stádo, ale i dosažené úspěchy v chovatelství. Momentálně máme již několik býků, kteří dosáhli vysokého plemenného ohodnocení a jsou naší velkou pýchou.


HISTORIE PLEMENE ABRDEEM ANGUS

Plemeno Aberdeen Angus bylo vyšlechtěno na severovýchodě Skotska a první plemenná kniha spatřila světlo světa už ve 40. letech 19. století. Z Anglie našla tato krásná zvířata cestu do Kanady a později také do Spojených států, kde došlo k dalšímu šlechtění. V současnosti je skot Aberdeen Angus zastoupen na celém světě a lze jej zařadit mezi nejoblíbenější plemena vůbec.

  

  

  

  

  

  

   

   

   

   

   

    

   

   

  

   

   

   

   

 

   

   

   

   

   

  

   

   

   

   

 

   

   

   

   

   

    

   

  

   

   

   

   

 Na farmě, díky nově vybudovaným jatkům, se vyhneme nezádoucímu sresu u zvířata. Průběh celé porážky máme plně pod kontrolou. Porážka musí být rychlá a co nejvíce bezbolestná. Skot je porážen jednotlivě.

Máte zájem o plemenné býky, nebo jalovice Aberdeen Angus z chovu BREZE? Kontaktujte nás – rádi se s vámi potkáme u nás na farmě!
CHOV PLEMENE ABERDEEN ANGUS na ekofarmě breze

KONTAKTUJTE NÁS

Farma BREZE a.s. - nabídka kvalitního masa z českých pastvin.

KONTAKT - PRODEJNA

+420 606 601 599

MANAGER PRODEJE

+420 702 233 660

ADRESA SÍDLA

Losiná 303, 332 04 Losiná u Plzně

EMAIL

firma@breze.cz

Prodejna - Losiná 303, 332 04 Losiná u Plzně


ekofarma Breze - provozovna Prunéřov 387

Copyright © 2022 Breze a.s.